rejestracja
Strona głównaNowościSpis obiektówIndeks nazwiskPublikuj u nasTekstyInne źródła

informacjeArchiwalny charakter portalu

HieronimowoWszystko, co obecnie jest publikowane na tym portalu ma charakter archiwalny. Działalność portalu w zakresie poszukiwania nowych informacji o historycznych kompozycjach ogrodowych Wschodniej Polski została bowiem zamknięta. Portal nie wprowadza już zmian zamieszczanych w nim tekstów (w tym opisów poszczególnych obiektów) - ani pod wpływem informacji uzyskiwanych od osób zainteresowanych poszczególnymi obiektami lub tekstami, ani w wyniku informacji pozyskiwanych przez osoby będące autorami poszczególnych tekstów lub osobami uczestniczącymi aktywnie w podtrzymywaniu aktywności portalu.

Wiedza prezentowana na portalu jest przede wszystkim wynikiem prac badawczych, terenowych i archiwalnych, zakończonych w latach 80. XX w., jedynie sporadycznie uzupełnianych informacjami późniejszymi. Z jednej strony pozwala to na pokazanie wiedzy o historii parków i ogrodów Wschodniej Polski jaką dysponowano w przededniu zmian ustrojowych, jakie rozpoczęły się w polsce w 1989 r. A z drugiej strony umożliwia zobrazowanie stanu, w jakim historyczne kompozycje ogrodowe tych terenów przetrwały do końca epoki realnego sojalizmu.

Nadanie portalowi statusu archiwalnego powoduje także, że nie będą już w treści poszczególnych tekstów dokonywane żadne zmiany, ani polegające na wprowadzaniu informacji o aktualnym stanie rzeczy, ani zmierzające do naprawiania błędów lub pomyłek. Należy zatem przyjmować, że owe błedy i pomyłki obrazują stan wiedzy z epoki już wcześniejszej, który dopiero później mógł zostać zweryfikowany w oparciu o informacje uzykiwane w latach 90. XX w. lub w wieku XXI.

m

Kategoria:Nowości